Bize Ulaşın : 0370 442 21 07 |

saylar@saylarhidrolik.com

EAF Kablo Koruyucu

Elektrik Ark Fırınlarındaki su soğutmalı güç kablolarını korumak için özel olarak dizayn edilmiştir.

Kablo arızalarına karşı koruma

lnsulflex EAF Cable Cover, Alternatif ve Doğru Akım EAF çalışmalarında normal olarak rastlanılan ısı, aşınma, darbe alev, erimiş metal sıçramalarına direnç gösterebilir. Yaş şarj etme sırasında rastlanılan sıçramalarda bile beklenmeyen kablo arızalan olmaksızın EAF her hangi bir karışma olmaksızın çalışmasına devam eder.

Basit kanca ve ilik montajı

Bir ana kumaş olarak, 96 oz Pyroblanket’imiz kullanılarak su soğutmalı kablo sökülmeden monte edebilmek için bir Nomex® yüksek dirençli kanca ve ilik kapak sistemli özel uyumlu bir manşon tesis edilmiştir.

Gereklerinizi karşılamak üzere olağanüstü şekilde tesis edilmiştir

lnsulflex EAF Cable Cover’lar özel kablo koruma ihtiyaçlarınızı karşılayacak çap ve uzunlukta tesis edilmişlerdir. Ayrıca, olağanüstü ısı ve/ya da eriyik sıçramasından koruma için kritik bölgelere girecek şekilde parça parça da tedarik edilebilir.

Olağanüstü ısı ve sıçrama direnci

Çok kalın özel bileşimli silikon kauçuk kaplama her hangi bir ısı transferi olmadan sıçramanın hemen ardından eriyiği dağıtır. Daha uzun süreli eriyik sıçramasına ya da yüksek e maruz kalındığı zaman silikon kauçuk ısıya dayanıklı silika bir kabuğa dönüşür.

 

EAF Cable Cover
Sürekli Çalışma Sıcaklığı 500°F(260°C)
Kaynak sıçrama direnci Olağanüstü
Eriyik sıçrama direnci Olağanüstü
Alev direnci Olağanüstü
Aşınma direnci Olağanüstü
Esneklik Çok iyi
Suya ve yağa direnci Çok iyi